Nie pal przy mnie!

Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ" ma na celu zmniejszenie narażenia dieci na bierne palenie tytoniu.

Stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.

Podstawowe zajęcia programowe umożliwią przeprowadzenie zajęć warsztatowych metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.

W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia, dostosowane do poziomu percepcji dzieci.

Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Uczestnicy programu mają możliwość:

* uporządkowania i poszerzenia informacji na temat zdrowia,

* kształtować podstawy odpowiedzialności za wsłasne zdrowie,

* uświadomienie, że palenie tytoniu jest niezdrowe,

* uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,

* wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inny ludzie palą.

Koordynacją programu w naszej szkole zajmuje się w kl. I-III p. Renata Dyoniziak, natomiast w kl. IV-VI- p. Beata Kardaś