Szkoła dla Ekorozwoju

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza szkoła uzyskała certyfikat LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ za działania zrealizowane w r. szk. 2011/2012

Uczestnictwo naszej szkoły w programie Szkoły dla Ekorozwoju zaowocowało uzyskaniem certyfikatów:

*w r. szk. 2008/2009- Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej ( wyróżnienie krajowe),

*w r. szk. 2009/2010 i r. szk. 2010/2011- Zielonej Flagi ( wyróżnienie światowe).

Szkoła wypracowała i zrealizowała wiele działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jednym z wymogów przystąpienia do programu jest sformułowanie i przestrzeganie KODEKSU EKOLOGA.

KODEKS EKOLOGA:

1. Wszyscy dobrze wiemy, że odpady segregujemy.

2. Makulaturę bieramy- drzewa oszczędzamy.

3. Wie to stary i młody: nie wrzuca się śmieci do wody.

4. Zgaś zbędną żarówkę, a zaoszczędzisz złotówkę.

5. Zwierzaki to nie przedmioty, więc dbaj o psy i koty.

6. W torbie lub koszyku zmieścisz zakupów bez liku, więc idź po rozum do główki i nie bierz jednorazówki!

7. Kupuj owoce, warzywa krajowe- są pełne słońca, smaczne i zdrowe.

8. Nawet zwierzak leśny wie, że w lesie nie hałasuje się!

9. Nie pal ognia w lesie- prosi Cię o to roślina i zwierzę.

10. Szanujesz energię- jesteś bogaty i żyjesz ekologicznie.

Wszelkie uwagi dotyczące Kodeksu można zgłaszać na adres e-mail: bardus11@wp.pl lub do "Skrzynki ekopomysłów" znajdującej się w bibliotece szkolnej.

*** Przypominamy, iż w bibliotece szkolnej trwa zbiórka nakrętek z przeznaczeniem na pomoc dla hospicjum dziecięcego we Wrocławiu.