Wiadomości z przedszkola w Bardzie

Sukces małej artystki!

13 marca br. reprezentantki naszego przedszkola w osobach Lenki Urban, Zuzi Pachury i Jagódki Stankowskiej wzięły udział w odbywającym się już po raz ósmy Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Zaczarowane dźwięki", którego organizatorem jest Palcówka Opieki Przedszkolnej "Bajka" w Złotym Stoku. Zgromadzona w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji publiczność podziwiała nie tylko popisy wokalne, ale także wspaniałe stroje i niebanalne makijaże. Na estradzie prezentowali się artyści przedszkolni ze Złotego Stoku, Mąkolna, Kamieńca Ząbkowickiego, Srebrnej Góry, Barda, Bielawy, Wałbrzycha, Kudowy Zdroju, Międzylesia oraz Domaszkowa.

Miło nam poinformować, że I miejsce wyśpiewała LENKA URBAN. 16 marca w przedszkolu odbył się ponowny występ, tym razem przed koleżankami i kolegami. Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestniczkom dyplomy oraz nagrody. Atmosfera spotkania była wspaniała, o czym świadczą zdjęcia, do których obejrzenia zapraszamy w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

,,Jak się bawić, to się bawić….”

Dnia 07 listopada 2014 r. grupy: trzy- cztero i pięciolatków  ZSP w Bardzie   i  maluchy z przedszkola w Przyłęku pod opieką wychowawców wybrały się na plac zabaw ,,Dzieciolandia” w Bielawie. Dzieci z dużym zniecierpliwieniem czekały na wyjazd. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Podczas zabaw dzieci radośnie odkrywały siebie, wzbogacały kontakty, kształtowały umiejętności ruchowe, niezbędne w różnych przejawach działalności.

Zabawa jako podstawowa forma aktywności małych dzieci zawsze sprawia im nie tylko przyjemność, ale wspiera ich wychowanie fizyczne, psychiczne, umysłowe.                                                                                       Edyta Korzępa

PASOWANIE NA STARSZAKA

,,  TO  ŚLUBOWANIA   NADSZEDŁ CZAS,

PIERWSZY EGZAMIN NA STARSZAKA ZDASZ ’’.

W dniu 23 października 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie  odbyła się uroczystość „Pasowania na Starszaka". W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do przedszkola przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, a także burmistrz Miasta i Gminy Bardo, Przewodniczący Rady Miasta, Przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawicielka  Nadleśnictwa Bardo.
         Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne,a trzeba przyznać, że, mimo  tremy, poradziły sobie wspaniale. Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, książkę, pamiątkową odznakę i róg obfitości. Prezenty dla wszystkich przedszkolaków przygotowali także zaproszeni goście, składając gratulacje i życzenia wielu sukcesów. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach dzieci  świadczyły o tym, że impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu.                                                                                                                                    wych. Edyta Korzępa