Godziny otwarcia... i nie tylko

Nasza biblioteka jest czynna codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00 ( a czasami i dłużej).  Oczywiście zdarza się, że drzwi bywają zamknięte, ale to dlateego, że bibliotekarze organizują zastępstwa w tych klasach, w których nieobecny jest nauczyciel.

Prócz wypożyczania książek w bibliotece można poczytać, pograć w scrabble i różne gry planszowe, poodrabiać lekcje, przygotować się do konkursów, wziąć udział w programach i projektach.

Biblioteka w Bardzie bierze czynny udział w ogólnopolskim projekcie INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ iteatr. Dzięki niemu uczniowie mogą oglądać spektakle "na żywo" i uczestniczyć w życiu sceniczym na równi z widzami obecnymi na przedstawieniu. Zorganizowany został również Biblioteczny Klub Filmowy "BiKoFf", w którym uczniowie oglądają różne filmy- nie tylko adaptacje lektur.