EDUSCIENCE

ROK SZKOLNY 2015/2016

1 października 2015r. uczniowie klas IVb i VIa ( łącznie 30 osób) uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Obserwatorium Geofizycznego Instytutu Geofizyki PAN w Książu. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:

Obserwatorium w Książu – od czasów historycznych do współczesności, Rejestracja fal sejsmicznych i lokalizacja ognisk trzęsień Ziemi Historia geofizyki i zastosowania matematyki Praktyczne zastosowania matematyki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty – Działanie 3.3.4 – projekty innowacyjne

Tytuł projektu:
Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience.

Okres realizacji projektu: 01.03.2011 – 30.11.2014
Odbiorcy: Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli z 250 losowo wybranych szkół w całej Polsce na wszystkich etapach kształcenia.

Chociaż formalnie projekt uległ zakończeniu, z platformy edukacyjnej można nadal korzystać. Dzięki współpracy możliwe jest również uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach i sympozjach, a także organizowanie dla uczniów zajęć i wycieczek edukacyjnych. Dlatego warto pozostać z EDUSCIENCE !